Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony poddebice.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część pól formularza kontaktowego ma etykiety niepowiązane z polami. W razie problemów, możesz kontaktować się z nami, pisząc także na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
Nadmierne koszty
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty.
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Łukasza Kospina — mejlowo lukasz.kospin@poddebice.praca.gov.pl lub telefonicznie 43 678 20 22.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Urszula Patora — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy,
- Adres: ul. Polna`9, 99-200 Poddębice
- mejl: lopo@praca..gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach
Siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Poddębicach zlokalizowana jest na parterze w budynku Internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Wejście do Powiatowego Urzędu Pracy usytuowane jest w szczycie budynku od strony wschodniej, prowadzi od ulicy Polnej poprzez podjazd wyłożony kostką brukową.
Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób wizualny (tablica informacyjna). W budynku nie ma schodów i windy. Jedna toaleta przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W Powiatowym Urzędzie Pracy nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest na parterze, na wprost klatki schodowej.
Przed budynkiem są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do Powiatowego Urzedu Pracy w Poddębicach można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoby doświadczone trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się zwane dalej „ osobami uprawnionymi" mają prawo do swobodnego korzystania z wybranej przez siebie formy komunikowania się z Powiatowym Urzędem Pracy w Poddębicach.
- Osoba uprawniona może komunikować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Poddębicach za pośrednictwem następujących środków komunikacji :
- telefonicznie na numer : (043) 678 20 22, 678 39 48,
- faksem na numer : ( 043 ) 678 92 13,
- drogą elektroniczną na adres e-mail : lopo@praca.gov.pl,
- osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Poddębicach, pokój nr 11 (sekretariat), w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.
- listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy, 99 – 200 Poddębice, ul. Polna nr 9,
- platwormy e-PUAP: puppoddebice/SkrytkaESP
- Osoba uprawniona ma prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej.
- Osobą przybraną może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną, w celu ułatwienia porozumienia i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poddębicach.
- Z pomocy osoby przybranej osoba uprawniona nie może skorzystać sytuacji, gdy wnioskowane dane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych, a dostęp do nich przysługuje wyłącznie osobie uprawnionej.
- Osoba uprawniona może skorzystać z pomocy wybranego tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika.
- Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach zapewnia osobom uprawnionym , na zasadach określonych poniżej dostęp do świadczenia usług tłumacza:
- polskiego języka migowego ( PJM ),
- systemu językowo migowego ( SJM ),
- sposobu komunikowania się osób głuchoniemych (SKOGN ).
- Dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN jest świadczeniem bezpłatnym dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
- Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia , o którym mowa w ust. 6 do Powiatowego Urzędu Pracy w Poddębicach , co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem wizyty , z wyłączeniem sytuacji nagłych.
- Zgłoszenie powinno zawierać następujące elementy : imię i nazwisko osoby uprawnionej, propozycję terminu wizyty, wskazanie wybranej metody komunikowania się ( PJM, SJM, SKOGN), krótki opis sprawy do załatwienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poddębicach, adres kontaktu zwrotnego, na który zostanie przesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.
- Zgłoszenia można dokonać za pomocą dostępnych środków komunikacji wskazanych w ust. 1 oraz przy pomocy osoby trzeciej, ze wskazaniem metody komunikowania się.
- Po dokonaniu zgłoszenia Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach zapewni obsługę osoby uprawnionej , w terminie przez nią wskazanym w zgłoszeniu lub w terminie z nią uzgodnionym.
- Uprawniony pracownik danej komórki organizacyjnej , po uzgodnieniu terminu z osobą posługującą się językiem migowym, zawiadamia osobę uprawnioną o terminie i sposobie załatwienia sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poddębicach.
- Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach, w przypadku braku możliwości realizacji świadczenia we wskazanym lub uzgodnionym z uprawnionym terminie, zawiadamia wraz z uzasadnieniem osobę uprawnioną , wyznaczając możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując na inną formę realizacji uprawnień.